Bobová dráha a lanový MonkeyPark Špindlerův Mlýn

Zpestřete si léto a vydejte se na dovolenou nadýchat se čerstvého vzduchu a ještě si při tom užít spousty zábavy! Řeč je o Špindlerově Mlýně v Krkonoších, který pro Vás připravil bobovou dráhu a lanový MonkeyPark! Společnost První bobová a.s., která provozuje pod společným názvem HappyWorld bobové dráhy rozšířila svoji činnost – od roku 2004 postavila nové lanové centrum MonkeyPark Špindlerův Mlýn, ve kterém Vás i Vaše nejmenší čeká nezapomenutelný zážitek!

V MonkeyParku budete zdolávat překážky na lanech

„MonkeyPark Špindlerův Mlýn“ leží v okolí nástupu na zdejší populární bobovou dráhu. Nejdelší lanový park v Krkonoších má v nejdelší trase celkovou délku 432 m (středně těžká obtížnost), na střední trase délku 356 m (střední obtížnost) a v krátké trase délku 296 m (snadná obtížnost). V nejdelší trase má „MonkeyPark Špindlerův Mlýn“ 32 překážek, jejichž nejtěžší obtížnost je 3 z pětistupňové řady. Je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Návštěvník postupně zdolává překážky na lanech mezi stromy ve výšce 2 – 8 metrů. Díky tomu, že se MonkeyPark Špindlerův Mlýn nachází přímo v lese, dodává návštěvníkům umocněný zážitek, při kterém je lezec neustále spojen s přírodou. Každý návštěvník projde před zahájením zábavného lezení odbornou instruktáž a i potom je pod stálým dohledem profesionálních instruktorů. Každý obdrží speciální výstroj včetně dvou jistících úvazků, které jsou trvale připojeny na jistící lano. Lezení je tedy naprosto bezpečné a návštěvník je chráněn ze všech stran. Na stromech jsou speciální bezpečnostní matrace. Použité lano má hodnoty mnohonásobně převyšující váhu nejtěžšího návštěvníka. Obsluha je samozřejmě odborně proškolena certifikovanou osobou.

Jízda na bobové dráze je nevšední zážitek

Po energickém lezení nezapomeňte jít vyzkoušet sousední bobovou dráhu, která má včetně dopravního zařízení délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Návštěvníkům je k dispozici i kvalitní občerstvení včetně grilovaných uzenin nebo zmrzliny s posezením na terasách u bobových drah. Samozřejmostí je přítomnost moderního sociálního zařízení. Tak neváhejte a přijďte si vytvořit nezapomenutelný zážitek, který uchvátí malé i velké!