Cykloturistika Špindlerův Mlýn – Krkonoše

Špindlerův Mlýn a potažmo Krkonoše nemusí vždy znamenat jen zimní radovánky a zimní sporty. Velké množství lidí navštíví Krkonoše a samotný Špindlerův Mlýn v jarních nebo letních dnech a to za účelem oblíbené sportovní aktivity a to cykloturistiky.

Nejoblíbenější cyklostezka začíná ve Špindlerově Mlýně a končí v Lánově

Vzhledem k tomu, že Krkonoše jsou chráněným národním parkem, nelze všechna místa projet na kolech, a některé trasy jsou pro cyklisty nedostupné. Oproti tomu zde nalezneme velké množství míst a stovky kilometrů krásných tras jak pro horská, tak i treková a silniční kola. Jedna z nejoblíbenějších tras pro cykloturistiku začíná v samém srdci města Špindlerův Mlýn, pokračuje ke Svatému Petrovi, směrem k místu zvaném Pláň. Poté pokračujeme směrem na Kopřivník, Strážné, poté k Mlýnským Domkům, až ke Kamennému Mlýnu. Pokud nebudete potřebovat odpočinek, tak můžete pokračovat do Dolního Dvora a celou trasu zakončit v Lánově. Celá tato nejoblíbenější trasa je dlouhá cca 22 kilometrů a patří mezi ty nejkrásnější po samotném okolí města Špindlerův Mlýn. Zajímavá je především tím, že její převýšení dosahuje neuvěřitelných 700 metrů.

Mezi další velmi oblíbené trasy ve městě Špindlerův Mlýn je trasa ze Špindlerova Mlýna do Jilemnice, kdy tato trasa vede ze Špindlerova Mlýna na Medvědín, poté se vydáme na Horní Mísečky, přes Třídomí a na místo zvané Na Rovince. Poté pokračujeme směrem na Benecko, přes Horní Štěpánice. Přes Dolní Štěpánice se dostaneme do Hrabácova a nezbývá nic, než dlouhým sjezdem sjet do Jilemnice. Tato trasa je o něco delší nežli první trasa, kterou jsme již popsali. Celkové převýšení této druhé nejoblíbenější trasy je 750 metrů.

Pro vyznavače adrenalinu jsou k dispozici mountbikové sjezdové tratě

Za zmínku stojí i zdejší specialita, mountbikové sjezdové tratě, které se nachází přímo ve městě Špindlerův Mlýn. Za cenu 300 Kč za den, si budete moci vychutnat nevšední zážitek plný adrenalinu. Tato technicky náročná trať je dlouhá cca 3 kilometry a vede po modré sjezdovce. Start této adrenalinové trati se nachází u horní stanice lanovky Svatý Petr – Pláň. Vřele Vám doporučujeme občas šetřit síly a na požadované místo se nechat vyvézt lanovou dráhou, která je k dispozici i v letním období a vyveze Vám i Vaše kolo. Výhodou je, že tato služba je v letních měsících zcela zdarma.

I na kole z půjčovny můžete navštívit místní hospůdky

Samotné město Špindlerův Mlýn Vám nabídne nespočet půjčoven kol a vybavení a tudíž si s sebou své kolo ani nemusíte brát a vše si můžete zapůjčit přímo na místě za přijatelné ceny. Během svých cykloturistických túr můžete navštívit místní hospůdky, občerstvení a restaurační zařízení, kde budete moci ochutnat místní speciality a občerstvit se na další jízdu. Právě zde nabere dostatek sil pro další objevování těchto krásných míst.