Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn – Labská

Hledáte místo pro zimní dovolenou, které není jenom o sněhu, ale také o množství zábavy? Vydejte se do kouzelných krkonošských hor a navštivte oblíbené lyžařské středisko Labská, které nabízí nespočetné aktivity k vyžití!

Lyžařské středisko Labská je velmi oblíbeným cílem všech lyžařů

Středisko je jedním z nejznámějších v celé České republice, především díky množství nabízených zimních sportů a od roku 2002 získalo spoustu pozitivních hodnocení a ocenění. Všech 17 vleků, které se zde nacházejí, spadá pod části areálu Svatý Petr – Hromovka a Horní mísečky – Medvědín. Mezi nimi zde najdete také snowparky, dětské parky, běžecké tratě, naučné stezky nebo si můžete užít příjemného nočního lyžovaníČtyřsedačková lanovka vedoucí ze Špindlerova Mlýna na Medvědín do nadmořské výšky 1235 m je výchozím bodem mnoha turistických túr a výletů. Labská je značena jako červená sjezdovka, která leží přímo u Labské přehrady na začátku Špindlerova Mlýna.

Pro děti jsou k dispozici různé naučné stezky a další zábavné aktivity

Menší a klidné středisko je vyhledávané hlavně rodinami s dětmi pro nízkou obtížnost sjezdovek i kvůli možnostem ostatního vyžití v okolí. Letos nově na Medvědíně přibyla dvě dětská hřiště a k letos obnovené Medvědí stezce i zbrusu nová stezka s názvem Krakonošův příběh. Víte kde a jak se Krakonoš narodil? Jestli dostal své jméno po Krkonoších nebo Krkonoše po něm? To vše si můžete přečíst na této nové stezce. Dozvíte se něco o Krakonošovi, co jste ještě určitě neslyšeli a navíc zažijete celý den v obklopení přírodou a svěžím horským vzduchem. Během stezky děti řeší různé úkoly a kvízy. Na další stezce se naučíte mnoho nového o rostlinách, které rostou v Krkonoších. Budete je hledat, zkoumat a očichávat k zaznamenávání odpovědí. Pro milovníky zvířat je připravena stezka pro lesní detektivy, na které se seznámíte s lesní zvěří a jejími otisky, které po sobě zanechávají. Všechny cesty jsou přístupné i pro rodiče s kočárky, což umožňuje využít stezku pro celou rodinu jako příjemný výlet. S dětmi se doporučujeme zastavit i na vyhlášeném dětském hřišti, kde si mohou Vaše ratolesti vyzkoušet mnoho prolézaček, skluzavek a malých lezeckých stěn v nadmořské výšce 1235 metrů. Navíc před horní stanicí lanovky se rozkládá ještě jedno dětské hřiště, kde mohou využít např. fitness stezky, houpačky či velké nafukovací trampolíny. Obě hřiště jsou dobře viditelné z bufetu, kde můžete relaxovat a přitom budete mít děti pod potřebným dohledem.