Medvědín

Asi nejznámější lanovkou ve městě Špindlerův Mlýn, hned po lanovce Svatý Petr, je lanovka Medvědín. Tato moderní lanovka, která prošla celkovou renovací, působí od roku 1994 a její délka dosahuje 1910 m. Jedná se o pohodlnou čtyřsedačkovou lanovku a její dolní stanice se nachází přímo ve Špindlerově Mlýně v nadmořské výšce 734 m. Horní část lanovky se nachází pod samotným vrcholem hory zvané právě Medvědín. V letních dnech je možná přeprava kol.

Lanovka překonává výškový rozdíl, který Vás určitě překvapí, což je 490 m a její otevírací doba je od 8 hodin do 18 hodin.

Lanovkou na Medvědín po celý rok

Medvědín však neznamená pouze zimní radovánky na lyžích nebo snowboardech, právě zde můžete podniknout nejrůznější túry po této krásné oblasti. V posledních letech je Medvědín ideálním a často vyhledávaným místem pro start paraglidingu. Jak už bylo řečeno, Medvědín je jednou z nejznámějších a nejčastěji navštěvovaných lanovek ve Špindlerově mlýně. Na vrchol se můžete dostat z několika směrů, ale nejideálnější je se na vrchol dostat lanovkou.

Užijte si parádní lyžovačku na Medvědíně

Samotná sjezdovka nabízí několik možností sjezdu, jak pro začínající lyžaře, tak pro pokročilé. Sjezdovka je v zimním období pravidelně udržována a to jak přírodním sněhem, tak umělým sněhem. Na samém vrcholu Medvědína se budete moci občerstvit v plně vybavené restauraci, která Vám nabídne tradiční české pokrmy, kávu, čaj, alkoholické a nealkoholické nápoje a jiné. I zde naleznete nejen obchůdky s občerstvením, ale i obchůdky, kde si budete moci zakoupit sportovní vybavení, jak pro zimní sporty, tak i pro letní a nechybí tu ani půjčovny kol, lyží a snowboardů.

Právě z vrcholu Medvědína se budete moci bez problémů dostat na turistické trasy a nedaleko vrcholu se nachází další oblíbená sjezdovka, určená především pro začínající lyžaře a to sjezdovka Horní Mísečky. Na samém vrcholu Medvědína se budete moci rozběhnout do všech stran a poznat toto překrásné místo ve Špindlerově mlýně. Po svých cestách a to jak na sjezdovce, tak na turistických tratích budete moci poznávat místní zajímavá místa, nebo si budete moci jen tak odpočinout a posedět v malebných kavárnách či hospůdkách, které Vám nabídnou různé místní speciality. Není nikoho, kdo by pohrdnul překrásným pohledem z vrcholu Medvědína na okolí a po tomto nepřekonatelném zážitku se na toto místo budete opět rádi vracet.