Špindlerův Mlýn – vlek Harmony

Pokud plánujete dovolenou v nejnavštěvovanějších horách v České republice Krkonoších, rozhodně si nenechte ujít Špindlerův Mlýn, který představuje centrum veškerého vyžití a zábavy. Ve ski areálu Špindlerův Mlýn funguje celkem 17 lyžařských vleků a lanovek o celkové délce přesahující 14 kilometrů a hodinové přepravní kapacitě 20 500 osob. Zejména doporučujeme vyzkoušet vlek Harmony, který je pro svou nízkou obtížnost vhodný hlavně pro rodiny s dětmi.

Lyžařské školy jsou určené jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře

Navíc zde působí hned několik snowboardových a lyžařských škol. Ty nabízejí několik druhů výuky – od úplných začátečníků, kteří na lyžích v životě nestáli, až po zkušenější lyžaře a snowboardisty, kteří si jen chtějí pod dohledem odborníků vypilovat techniku. Ve skupinové výuce lyžování a snowboardingu má instruktor na starosti skupinku obvykle 5 až 12 lidí, přičemž jedna lekce trvá zhruba tři až čtyři hodiny. Za jeden den takového výcviku zaplatíte v závislosti na zvolené škole asi 570 Kč až 690 Kč. O něco dražší, ale o to kvalitnější, je privátní výuka, kde se v jedné skupině učí maximálně čtveřice zájemců. Za čtyři hodiny výuky zaplatí čtveřice lyžařů či snowboardistů dohromady cca 3 800 Kč. Pokud si chce lyžař na čtyři hodiny pronajmout instruktora individuálně, nechť si připraví přibližně 2 300 Kč.

V areálu si můžete vypůjčit veškeré lyžařské vybavení

V okolí je také spousta půjčoven lyží a snowboardového vybavení. Všechny nabízejí velký výběr různých typů lyží i snowboardů a k dispozici je profesionální personál, který ochotně pomůže i úplným začátečníkům. Pro rodiče je zase připravena spousta běžkařských tratí, z nichž si vybere jak začátečník, tak běžec profesionál a umožní Vám poznávat kouzlo hor jenom pomocí vlastních sil. Po celodenní lyžovačce každému určitě pořádně vytráví, a tak je čas na vydatný oběd či večeři. V okolí se nachází hned několik restaurací, kde se můžete kdykoliv posilnit vydatným pokrmem nebo nápojem. Navštivte oblíbený vlek Harmony a budete celá rodina odjíždět s příjemným pocitem ze skvělého zážitku!

Provozní doba všech zařízení je od 8:00 do 16:00 hodin.